Главная Новости

Для чого використовують спортивне харчування

Опубликовано: 23.01.2018

Асоціативний ряд у багатьох людей зі словом «спортивне харчування» – це «протеїн-хімія-великі м'язи», і цей невірний стереотип має мало спільного з реальністю. По-перше, спортпит – це така ж «хімія», як і мелена кава або цукор (всі продукти харчування – хімія). А по-друге, протеїн – далеко не єдина спортивна добавка. У цій статті буде розказано про використання деяких продуктів спортивного харчування, що не настільки відомі, як протеїнові коктейлі.

Гейнер сміливо можна назвати другою за популярністю добавкою після славнозвісного протеїну. Являє собою суміш білків і вуглеводів з переважанням других. Коктейлі на основі гейнера п'ють у разі, якщо на періоді масонабору не виходить вживати необхідну кількість вуглеводів зі звичайного харчування. Не кожному під силу їсти по 2-3 порції рису та/або гречки, особливо новачкам. А одна порція гейнера цілком замінює один прийом їжі. До того ж, за допомогою такого коктейлю можна утамувати відчуття голоду на 40-60 хвилин і отримати смакову насолоду (від смаку банана, ванілі, полуниці або шоколаду і т.д.).

Креатин – один з найдієвіших препаратів в світі спортивного харчування. Це речовина, яка відкладається в м'язовій тканині і відповідає за вироблення АТФ, необхідного для скорочення м'язів. Простими словами, чим більше креатину в ваших м'язах – тим більше м'язова витривалість, тобто з додатковим прийомом креатину можна зробити в одному підході на 3-7 повторень більше звичайного. Як наслідок, хороший приріст силових показників (збільшення 1 МП). Перша дія відчувається вже через 3-4 дні після початку прийому.

Хондропротектори – маловідомий, але вкрай корисний клас спортивних добавок: використовується для зміцнення і відновлення сполучної тканини. Це означає величезну користь і підтримку для суглобово-зв'язкового апарату. У спортсменів, особливо силовиків, суглоби піддаються позамежним навантаженням. І після кількох років присідань зі штангою цілком можуть початися болі і проблеми в колінних суглобах. Для профілактики суглобових болів і захворювань не тільки спортсменам, а й людям з активним способом життя рекомендовано приймати глюкозамін, хондроїтин в якості профілактики вже ближче до зрілого віку.

Карнітин – вітаміноподібна речовини з жироспалюючими властивостями. Стимулює процес ліполізу – розщеплення жирів з виділенням енергії – безпосередньо під час фізичних навантажень. Тобто з його допомогою можна позбутися зайвих жирових відкладень без шкоди для серця, однак необхідною умовою є регулярні тренування і знижена денна калорійність.

Джерело: http://joomla4ever.ru/stati/blog-diff/4762-o-polze-omega-3-rasskazhet-kompaniya-proteininkiev-com-ua.html

rss